Atrakcje turystyczne Poronina i okolic

Atrakcje turystyczne Poronina

Wypad w góry to nie tylko rozliczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Góry nie są tylko przestrzenią dla narciarzy, którzy mogą poszusować na stokach. To także malownicze krajobrazy i liczne atrakcje, które zachwycą każdego pasjonata aktywnego i ciekawego wypoczynku. Co warto odwiedzić?

Coś dla ciała

Wybierając się do Poronina, nie sposób nie poznać jego najciekawszych miejsc, które zaskakują swoją wyjątkowością. Wystarczy zarezerwować nocleg w Poroninie i zacząć odkrywanie tej malowniczej wsi.

Oczywiście, jeżeli chodzi o atrakcje Poronina, to nie sposób nie wspomnieć o wyciągach narciarskich – idealnych dla pasjonatów zimowych sportów. Można udać się na Galicową Grapę albo wyciąg u Gruloka. Dla większych doznań w okolicy znajduje się ośrodek narciarski Małe Ciche, a także kompleks SkiSuche. Ponadto osoby, które wolą cieplejsze klimaty, mogą wybrać się na Termy Bukovina i Termy Chochołowskie. Lecznicze wody geotermalne, mające ponad 30 stopni Celsjusza, będą idealną propozycją dla każdego, niezależnie od wieku.

Muzealne propozycje

Osoby, których nie interesuje skocznia narciarska, kolejka na Gubałówkę oraz wypad do jaskini Mroźnej, mogą znaleźć inne atrakcje w Poroninie i jego okolicach. Miłośnicy muzeów będą zachwyceni ich dużą liczbą w tej miejscowości. W centrum Poronina znajduje się Muzeum Lenina. Dla osób, które chcą zobaczyć znacznie więcej, doskonałe propozycje znajdują się w niedalekim Zakopanem. Można tam udać się do Muzeum Tatrzańskiego czy Muzeum Oscypka. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się także Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz historyczna zabudowa Chochołowa. Miejsc do odwiedzenia jest bardzo wiele, a każdy znajdzie coś, co wpasuje się w jego gusta i preferencje.

Comments are closed.